REGIO – In de regio Noord-Holland-Noord is de circulaire sloopdeal echt een succes. Met zo”n 30 projecten in voorbereiding, daarvan zijn er al 5 uitgevoerd. “We werken hier samen om grootschalig bouwmaterialen uit sloop weer beschikbaar te hebben voor nieuwe bouwprojecten. Daaarvoor brachten we 70 circulaire bouwmateriaalketens in beeld en zette die in een dashboard,” meldt coördinator Barbara Harskamp van Circulair Westfriesland.
Dashboard
“Nu de aanbodkant goed op gang komt, werken we aan het samenbrengen van vraag en aanbod. Nog even geduld… op 20 maart lanceren provincie NH en Circulair Westfriesland met partners dit dashboard, dat straks voor iedereen in de bouwsector toegankelijk is.”
Lees meer in het jaarverslag 2024 Circulaire Deal, Secundaire Bouwmaterialen (pdf)
Schagen
De gemeente Schagen heeft op woensdag 5 maart ook de Circulaire Deal Secundaire Bouwmaterialen NHN ondertekend. Hiermee committeert de gemeente zich aan circulair slopen en het hoogwaardig hergebruik van bouwmaterialen, zoals vastgelegd in het coalitieakkoord en het duurzaamheidsprogramma. Dit draagt bij aan een duurzamere bouwsector, minder afval en een efficiënter grondstofgebruik.
Tegelijk met Bram Kroon van IDDS en wethouder Rikus Kieft van gemeente Texel ondertekende wethouder Hans Heddes de deal. Heddes licht toe: “Duurzaamheid staat hoog op onze agenda. Door circulair slopen stimuleren we hergebruik en verminderen we verspilling. Deze deal helpt ons om samen met andere gemeenten en bedrijven concrete stappen te zetten naar een circulaire economie.”

Foto van gemeente Schagen